Sigara Içmek 30 Yıldan Uzun Süre DNA yı Etkileyebilir

From TheSlayerMCs Mods
Jump to navigation Jump to search

Sigara içmek, insan genomunu etkiler - bir insanda, iqos 3 bütün genleri içeren bir DNA seti - DNA metilasyonu şeklinde, Amerikan Kalp Birliği dergisi Circulation: Cardiovascular Genetics'te yayınlanan yeni bir çalışma bulur . Bazı DNA metilasyon bölgelerinin 30 yıl bıraktıktan sonra bile devam ettiği görülmüştür.
[sigara içen mesafeye bakan kadın]
Sigaraya bağlı DNA metilasyon bölgeleri, 7.000'den fazla genle veya bilinen insan genlerinin üçte biriyle bağlantılıydı.
DNA metilasyonu, hücrelerin gen aktivitesini kontrol ettiği ve genellikle genlerin fonksiyonlarını değiştirdiği bir işlemdir. Bilim adamları, DNA metilasyonunun bir kişinin sigara içme geçmişini ortaya koyabileceğini ve bunun sonucunda da sigarayla ilişkili hastalıklar için yeni hedefli tedaviler geliştirebileceklerini buldular.

Son yazarı Dr. Stephanie J. London, "Bu sonuçlar önemlidir, çünkü gen ifadesinin düzenlenmesinin mekanizmalarından biri olan metilasyon, hangi genlerin açıldığını etkiler, bu da sigaraya bağlı hastalıkların gelişimi için etkileri vardır" diyor. ve Ulusal Sağlık Enstitüleri'nin bir parçası olan Ulusal Çevre Sağlığı Bilimleri Enstitüsü'ndeki Epidemiyoloji Şube Başkan Vekili.

"Eşit derecede önemli, bulgumuz birileri sigarayı bıraktıktan sonra bile, sigaranın DNA üzerindeki etkilerini hala görüyoruz" dedi.

Heets sigara cesitleri içmek, DNA metilasyonunun önemli bir değiştiricisidir. Araştırma, sigara ile ilişkili hastalıkların gelişmesine katkıda bulunan sigara içimi ile ilişkili genleri ortaya çıkarmıştır. DNA metilasyonu ayrıca sigara içimi ve kanser ile doğum öncesi sigara dumanına maruz kalma ve yetişkinlerde kronik hastalıkların gelişimi arasında potansiyel bir bağlantıdır .

ABD'de tahminen 40 milyon yetişkin şu anda sigara içiyor. Sigara içmek her yıl 480.000'den fazla ölümle sonuçlanan, ABD'de önlenebilir hastalık ve ölümün önde gelen nedeni olarak görülmektedir. 16 milyondan fazla Amerikalı sigarayla ilişkili bir hastalık yaşıyor.

Sigara içme kampanyaları ve yasal eylemler sonucunda dünya genelinde pek çok ülkede sigara içme oranlarının düşmesine rağmen, insanlar sigarayı bıraktıktan on yıl sonra bile, eski sigara içenler, bazı kanserleri, iqos 3 kronik obstrüktif akciğer hastalığını ve felç içeren hastalıkları uzun vadeli olarak artırma riski altındadır.

Bu uzun vadeli etkilerin arkasındaki moleküler mekanizmalar belirsizdir. Bununla birlikte, Binlerce e-sigara kanalı satıcısı 10 Aralık'ta Shenzhen'de toplandı önceki araştırmalar, DNA metilasyon bölgelerini, koroner kalp hastalığına ve akciğer hastalığına bağlı genlerle bağdaştırmıştır ; bu, İyi Sebep için Kurumsal Anlaşma Dalgalanmaları DNA metilasyonunun bir rol oynayabileceğini düşündürmektedir.

Araştırmacılar, araştırmacıların 1971'den bu yana takip ettikleri Framingham Kalp Çalışması'ndan bir grup da dahil olmak üzere Genetik Epidemiyolojide Kalp ve Yaşlanma Araştırması Koordinatörlerine dahil olan 16 gruptan yaklaşık 16.000 katılımcıdan kan örneklerini analiz ettiler.

Kardiyovasküler hastalıklarla bağlantılı ortak metilasyon bölgeleri, kanserler
Yaşam boyu sigara içmeyenlerle karşılaştırıldığında ekip, sigara kullanımıyla ilişkili DNA metilasyon bölgelerinin 7.000'den fazla gen ile bağlantılı olduğunu buldu - bilinen insan genlerinin üçte birini oluşturdu.

Bulgular, eski sigara içicilerindeki DNA metilasyon bölgelerinin çoğunun, sigara içmeyi bırakma 5 yıl içinde hiç sigara içmeyenlerde gözlenen seviyelere döndüğünü göstermektedir. Bununla birlikte, bazı DNA metilasyon bölgeleri sigarayı bıraktıktan 30 yıl sonra bile kaldı.

Tespit edilen en yaygın DNA metilasyon bölgeleri, kardiyovasküler hastalıklar ve bazı kanserler gibi daha fazla sigara ile ilişkili hastalık riskiyle ilişkili genlerle bağlantılıydı.

Araştırmacılar, uzun süreli DNA metilasyon bölgelerinin, eski sigara içicilerini bıraktıktan on yıllar sonra bile, bazı hastalıkları geliştirme riskine sokabilecek genleri vurgulayabileceğini belirtiyor. Bu keşif, sigara içme geçmişini değerlendirmek için biyolojik belirteçler geliştiren araştırmacılara yol açabilir ve bu da potansiyel olarak metilasyon alanlarını hedef alabilecek yeni tedavilerin ortaya çıkmasına Neden e-sigara 2019'da en umut verici yatırım ürünü? olabilir.

" Çalışmamız, sigara içmenin moleküler makinelerimiz üzerinde 30 yıldan fazla sürebilen bir etkisi olan kalıcı bir etkiye sahip olduğuna dair güçlü kanıtlar buldu."

Roby Joehanes, Doktora, Harvard Tıp Fakültesi
Joehanes, "Teşvik edici bir haber, sigarayı bıraktığınızda, DNA metilasyon sinyallerinin çoğunluğunun 5 yıl sonra hiç sigara içmeyen seviyelere döndüğü, yani vücudunuzun tütün sigaranın zararlı etkilerini iyileştirmeye çalıştığı anlamına geliyor" diyor.

Sigara içmenin kalp duvarını nasıl kalınlaştırdığını ve kalbin etkili bir şekilde pompalanmasını nasıl azalttığını okuyun .